Digitalni uređaj za pokazivanje brzine postavljen u Cisti Provo

26. RUJNA 2012. | Radio Imotski

Digitalnih mjerača brzine automobila sve više je na našim prometnicama. Tako su u srijedu poslije podne i Imoćani dobili svoj prvi mjerač. Na samom ulazu u Cistu Provo i tamošnje vrlo prometno raskrižje, školu i vrtić, postavljen je digitalni mjerač u sklopu projekta "Goodyear ambasador sigurnosti", kojeg promovira tvrtka Goodyear Dunlop Sava Tires. Naime, općina Cista Provo prijavila se na raspisani natječaj te tvrtke, za dobivanje mjerača brzine, te je između trideset prijavljenih općina izabrano njih pet. Među njima i Cista Provo. Isti mjerač dobile su još općine Vidovec, Severin, Stari Jankovci i općina Brdovec. Pokazivač brzine, popularno nazvan "Vi vozite", uz pomoć mještana Ciste Provo i stručnjaka firme Goodyear Dunlop Sava Tires, postavljen je na električnom stupu prilično vidljiv vozačima, baš na dijelu prometnice gdje većina vozača prekorači dozvoljenu brzinu. Tako je bilo i u srijedu poslijepodne. Od promatranih trideset automobila, čak njih 28 vozilo je brže od dopuštene brzine, pa će mjerač uistinu imati veliki učinak. Osim pokazivača brzine, tvrtka Goodyear donirala je školi Ivan Goran Kovačić u Cisti Velikoj i područnoj školi u Cisti Provo, dvjesto zaštitnih reflektirajućih prsluka, namijenjenih za bolju vidljivost djece na putu u vrtić, ili školu. U ime općine Cista Provo i njenih mještana donatorima se zahvalio načelnik Bože Ćubić.

Digitalni uređaj za pokazivanje brzine postavljen u Cisti Provo

26. RUJNA 2012. | Radio Imotski

fotogalerija

Općina Cista Provo