Program sajma PRADIDOVSKA JEKA - SAJAM STARIH ZANATA

23. LIPNJA 2010. | Općina Cista Provo

PROGRAM SAJMA:

- Otvorenje u 9:00 sati. Program započinje gromoglasnim nastupom kuburaške udruge „Gromovi Zagorja“, a nakon njih kratak nastup imat će jedno od kulturnih društava uz pjesmu.
- u 9:30 sati počinje prezentacijski dio programa, u kojem će se svakih pola sata centar pozornosti premještati od jednog šatora do drugog, u kojima će izmjenično biti najavljivane prezentacije. Za vrijeme prezentacija posjetitelji će imati priliku promatrati kako nastaje pojedini proizvod, bilo da ga rukotvorac iznova radi ili na sajmu tek dovršava.
- 9:30 Ante Nogalo – kovani alati
- 10:00 Ante Serdarević – instrumenti i skulpture od drva
- 10:30 Akademski kipar Stjepan Kujundžić – umjetničke gusle
- 11:00 Ivan Drlje Pajdo – repaši i skulpture od drva
- 11:30 Ivan Mlađo Tomić – drniški susak
- 12:00 Marija Vuletić – pletene torbe, zovnice
- od 12:30 do 14:00 održava se samo izložbeni dio programa
- 14:00 Udruga Petrovo polje
- 14:30 Osnovna škola Ivan Goran Kovačić – učenički radovi na tkalačkom stanu
- 15:00 Marko Kunac – balote, proizvodi od drveta
- 15:30 Ivan Knezović – keramički proizvodi, izrada peka i bakri
- 16:00 Ljilja Vojković – izrada opanaka oputara
- 16:30 KUD Zvirek i Udruga seljaka Gornja Stubica izrada nakita od krep papira i suvenira od platna
- 17:00 Stjepan Labaš – suveniri i igračke od drva
- 17:30 KUD Nadin gargašanje i predenje vune, pletenje vunenih čarapa uz pjesmu snaha
- 19.00 Kulturnoumjetnički predprogram: predstavljanje lokalnih gangaša koji na vrijeme predaju svoje prijave za nastup (prijave se predaju do 15 sati istoga dana, predviđeno je maksimalno sat vremena ovakvog predprograma, a početak programa se pomiče ovisno o broju prijavljenih

KULTURNOUMJETNIČKI DIO PROGRAMA: (početak u 20:00 sati)

- KUD Dikovača – mladi gangaši iz Zmijavaca (do 15 godina)
- KUD Branimir 888 Muć - „Prosidba divojke mućkoga kraja“; „Pisma i kola sa mućkih derneka“
- KUD Nadin - tradicijske pjesme Ravnih kotara – orzenje, pisme pod bas, kolo uz zvuke tamburice samice i cvitara
- KUD Zvirek – „Zagorska svadba“
- KUD Kamešnica Otok - „Nevista je cotava“
- Balića gangaši nastupaju pjevanjem tradicionalne „Balića gange“

Tema ovogodišnjeg kulturno-umjetničkog dijela naše priredbe biti će svadba i tradicionalni hrvatski svadbeni običaji. Manifestacija završava u 21:30 istim nastupom kojim je i započela, u izvedbi članova udruge „Gromovi Zagorja“ uz zvuke kubura.

Popularno – zabavni dio programa započinje u 22:00 sati, a goste će zabavljati grupa Dalmatino.

Cijena ulaznice za sajam je 20 kuna, ulaznica je cjelodnevna, a uključuje dva ulaska na sajam i jedno besplatno pivo.

Digitalni uređaj za pokazivanje brzine postavljen u Cisti Provo

26. RUJNA 2012. | Radio Imotski

Digitalnih mjerača brzine automobila sve više je na našim prometnicama. Tako su u srijedu poslije podne i Imoćani dobili svoj prvi mjerač. Na samom ulazu u Cistu Provo i tamošnje vrlo ... Opširnije »

fotogalerija